עדויות בוגרים

"תכנית שקמה בשבילי היא המקום בו הכל מתחבר תחת ראיה הוליסטית של המושג קיימות ונוכחותו באספקטים שונים של החיים האישיים והמקצועיים. מתוך כך, שקמה היא מקום מפגש, למידה, יצירה ועשיה, עם היכולת להוציא דברים מן  הכוח אל הפועל.

התכנית היא המקום בו "נפל לי האסימון", כי העשייה היום יומית שלי היא עשייה מעודדת ומקדמת קיימות, אך מקומה של הקיימות כשיקול נפקד לחלוטין מהשיח וממערכת קבלת ההחלטות. ועבורי, זהו המקום להתחיל ממנו שינוי."

 

נעה אבירם, מנהלת אגף רישוי ותפעול תחבורה ציבורית ברשות הארצית לתחבורה ציבורית, משרד התחבורה.

 

"תכנית שקמה היא מפגש הקצה החברתי והסביבתי המתקיים בימים אלו בישראל בין אנשי עשייה, יזמים חברתיים ושליחי ציבור, במטרה לחולל שינוי חברתי בישראל.  להערכתי, פריצת הדרך שבעצם קיום התכנית והנועזות שבתפיסת העולם שהיא מציגה, הן יחדיו המפתח להצלחתה העתידית של גישת הקיימות והנחלתה בחיינו למען עתיד הדורות הבאים."

 

בועז גור, כלכלן ועו"ד, דירקטור בחברה הכלכלית לחיפה, מנהל המחקר האסטרטגי בארגון קול אחד. חבר מועצת עיריית חיפה, מונה לאחרונה לראש הוועדה לקידום ותכלול המרחב הרב מיגזרי בעיר

אורן טוקטלי, כלכלן, עו"ד ויזם. שימש במגוון תפקידים באגף תקציבים של משרד האוצר, משרד הבריאות ומשרד התקשורת. כיהן כראש מנהלת ההקמה של הרשות השניה לשידורי טלויזיה ורדיו וכמנהל שידורי הניסיון של ערוץ 2. פעיל חברתי ופוליטי.

עדית רומנו, יזמית עסקית בתחום המסחר והשיווק, מובילה את היוזמה להקמת חוות החופש בישראל – מקלט לחיות ניצולות משקים ומרכז למידה וחינוך לחמלה וערכים.

מיקי חיימוביץ, בעבר מגישת המהדורה המרכזית בערץ 2, יוצרת ומגישה של תוכנית "המערכת", יוזמת מיטלס מאנדיי בישראל - להפחתת צריכת מזון מן החי.

יובל כרמי, פסיכולוג קליני, מורה לפסיכותרפיה ולפסיכולוגיה. מנחה קבוצות ומוביל מיזם לריפוי טראומה קולקטיבית.

עורכת דין, סגנית הנשיא בקונגרס היהודי העולמי, מקימת יוניסף בישראל, פעילה חברתית ופוליטית.

אלון פילץ, בעלים ומנהל שותף, דיזינגוף סנטר

גל גבאי, עיתונאית, כתבת ויוצרת דוקומטרית חברתית. מגישת "עושים סדר" בחינוכית וזוכת פרס סוקולוב על חשיפת שחיתויות

בועז גור, כלכלן ועו"ד. דירקטור בחברה הכלכלית לחיפה, מנהל המחקר האסטרטגי בארגון קול אחד. חבר מועצת עיריית חיפה, מונה לאחרונה לראש הוועדה לקידום ותכלול המרחב הרב מיגזרי בעיר

תחיה רותם-פורטס, עורכת דין, יועצת משפטית, מזכירת חברה וחברת הנהלה בחברת רובוגרופ ט.א.ק.

אלישבע גלעד, סמנכ"לית קרן היינריך בל ומנהלת תחום סביבה וקיימות

דודו רוזנבלום, מייסד ומנהל את חברת שדות אנרגיה, לייעוץ ארגוני וטכני להתייעלות אנרגטית.

עבד עאסלה, סמנכ"ל קבוצת "ראות"- ארגון הפועל בתחום החדשנות החברתית להובלת שינויים אסטרטגיים הנחוצים להבטחת שגשוג מתמשך של המדינה.

אורלי גרטי-סרוסי, רואת חשבון, דירקטורית בחברות ציבוריות ויועצת עצמאית בתחום העסקי-כלכלי לתאגידים עירוניים, רשויות מקומיות וגופים ללא מטרות רווח.

איל בלוך, פסל ויזם חינוכי חברתי, מייסד שותף של המכון לחינוך לקיימות ויזמות חברתית במכללה האקדמית לחינוך על שם דוד ילין בירושלים.

Slide1
20151124_102906
Slide6
Edited Image 2016-03-20 13-17-51
Slide7
Slide5
20151124_133741
Edited Image 2016-03-20 13-20-22
Slide3
IMG_0445
Slide2
IMG_6116
Slide4
IMG_6228
Slide8
IMG_6031

״אני חושב שכל מי שמעניין אותו מה שקורה כאן, שמעניין אותו העולם שבו אנו חיים, שטיפה אכפת לו מכל מה הדברים שמטרידים אותנו ביום יום- חשוב שישתתף בתוכנית.

 

שילמד מהי קיימות בראייה רחבה. שיצא קצת מהקונספציות על מה זה סביבה ומה זה קיימות וילמד להתסכל על הדברים בראייה הרבה יותר רחבה וגדולה.״

אבי עמית

עיתונאי, חדשות ערוץ 10

 "תכנית שקמה מיקדה אנרגיות ויכולות של כל המשתתפים לתרומה אישית מיידית לנושאים חברתיים בוערים.

במהלך התכנית יצרנו קשרי networking לא צפויים בין מנהיגים מדיציפלינות שונות, אשר שיתוף הפעולה ביניהם יוצר הזדמנות להובלת שינוי הכרחי בנושאים של איכות הסביבה בה אנו חיים.

מבחינתי, זו היתה חוויה משנת-חיים."

 

תחיה רותם-פורטס, עורכת דין, יועצת משפטית, מזכירת חברה וחברת הנהלה בחברת רובוגרופ ט.א.ק.
 

"תכנית שקמה היא מהעילית של ההכשרות בישראל. היא פועלת כמו לב פועם - ממלאת אותך בפרספקטיבה סביבתית רחבה ומדייקת אותך בכל זמן לעשייה. הצוות של שקמה נפלאות וחברי הקבוצה הינם אנשי אמת וטוב בעלי שיעור קומה. זכיתי ותודה לכן על כך."
 

דודו רוזנבלום, מייסד ומנהל את חברת שדות אנרגיה להתייעלות אנרגטית

 

"תבינו למה העיסוק בקיימות הוא דבר גדול, חשוב מאוד ועם המון כיוונים להתפתחות ועשייה"

אלון פילץ, בעלים ומנהל שותף, דיזינגוף סנטר

רשימת המשתתפים המלאה (הקישו על הריבוע לקריאה)

מחזור א' של תוכנית שקמה - מימין לשמאל, מלמטה:

גל גבאי, אורלי גרטי-סרוסי, מיקי חיימוביץ', אורן טוקטלי, תחיה רותם-פורטס, עדית רומנו, ליביה לינק-רביב, יובל כרמי, אלישבע גלעד, מיכל ביטרמן (מנכ"לית TNS ישראל), בועז גור, סוזנה זריצקי (צוות התוכנית), מאיה מילרד-גבעון (מנהלת תוכנית שקמה), דודו רוזנבלום, רוני יהודאי (צוות התוכנית), עבד עאסלה, איל בלוך, נעה אבירם, אלון פילץ.